W dzisiejszych czasach zwiedzanie świata jest dużo prostsze i bardziej dostępne niż przed lat. Współcześnie właściwie wszyscy podróżujemy. Coraz chętniej wyruszamy też w coraz to dalsze i bardziej egzotyczne zakątki świata. Wiele osób swoją podróżniczą pasję uczyniło sposobem na życie i źródłem utrzymania, np. tworząc vloga. Niezależnie od tego, gdzie i na jak długo się wybieramy, czy prywatnie, czy po części służbowo, bez wyjątków uwielbiamy uwieczniać swoje przygody na fotografiach i filmach. W związku z tym, obowiązkowo zabieramy ze sobą smartfona wyposażonego w wysokiej jakości obiektyw, aparat/lustrzankę, kamerkę sportową, a ostatnimi czasy również… drony! Wobec tego, jaki dron na wakacje będzie odpowiedni? Na co zwrócić uwagę wybierając drona do nagrywania i robienia zdjęć? Jakie parametry są najistotniejsze w przypadku dronów, które zabieramy na różne wypady? Jakiego drona kupić?

Dron do nagrywania i robienia zdjęć

Jako, że na przestrzeni ostatnich lat popularność dronów niesamowicie wzrosła, na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli. Poszczególne różnią się pod względem parametrów, a więc i ogólnie – jakością. Najtańsze egzemplarze można kupić już za około 200 zł, ceny tych najdroższych sięgają kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych (mowa oczywiście o tych, przeznaczonych do użytku komercyjnego, a nie np. wojskowych misji specjalnych). W związku z tym, wcale nie tak łatwo wybrać odpowiedni sprzęt. Mimo to w poszukiwania warto się zaangażować, ponieważ dron do nagrywania i robienia zdjęć zapewni nam absolutnie wyjątkowy materiał z bliższych i dalszych podróży. W takim razie, jakiego drona kupić na wyjazdy? Na co zwrócić uwagę przed zakupem drona z dobrą kamerą (naturalnie poza samą kamerą)? Jaki dron na wakacje jest najlepszy?

Jakiego drona kupić na wyjazdy?

Wiele osób, które postanowiły, że kolejną swoją podróż upamiętnią na zdjęciach i nagraniach z perspektywy lotu ptaka, zastanawia się jakiego drona kupić na wyjazdy. Jaki dron na wakacje będzie rejestrował materiały foto i wideo w wysokiej jakości, a jednocześnie będzie poręczny? Otóż, wybierając dron do nagrywania i fotografowania, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, w tym: rodzaj drona, jego konstrukcję i rozmiar, baterię, kamerę, a także funkcje wspomagające sterowanie. Jeśli urządzenia będziemy używać tylko hobbystycznie, na potrzeby własne i nie mamy szczególnie dużych oczekiwań, ani licencji na latanie, dobrą opcją będzie dron amatorski. Jeśli jednak jesteśmy nieco bardziej wymagającymi użytkownikami tego typu gadżetów, na pewno nie pożałujemy inwestycji w jeden z profesjonalnych modeli. Niezależnie od budżetu, jakim dysponujemy, na pewno nie ma sensu oszczędzać na konstrukcji – ta powinna być solidna, składana i poręczna, tak, by dron nie zajmował zbyt wiele miejsca w bagażu podręcznym. Jeśli chodzi o baterię drona do nagrywania, oczywiście im jest mocniejsza, tym lepiej, ponieważ pozwala na dłuższe loty. Niemniej, musimy pamiętać, że nie wszystkie baterie można ze sobą zabierać na pokład samolotu, więc przed zakupem – sprawdźmy to. W większości przypadków bezpieczną opcją są baterie o maksymalnej mocy 100 Wh. Poza tym, jako, że zwykle podróżujemy w miejsca, w których nigdy wcześniej nie byliśmy, absolutną podstawą jest moduł GPS, który ułatwia znalezienie urządzenia po ewentualnym zgubieniu oraz opcja śledzenia (dron śledzi nas bez sterowania). Wreszcie ostatnia, ogromnie ważna rzecz to kamera – jej jakość oraz rozdzielczość, w jakiej rejestruje obraz. W tej kwestii godne polecenia są szczególnie modele wyposażone w kamerę Full HD oraz 4K.